דיור מוגן בירושלים

במסגרת דיור מוגן בירושלים פועלת ק.ט.ב להעצמת הדיירים והכוונתם ברכישת מיומנויות לחיים עצמאיים בקהילה, כגון: תיווך מול מסגרות תעסוקה, לימודים, פנאי, שימוש בשירותים בקהילה, איתור דירות להשכרה, ניהול משק בית, ניהול תקציב, מיצוי זכויות, תמיכה נפשית ועוד.

דיור מוגן בירושלים - ק.ט.ב מספק ליווי ותמיכה למתמודדים המתגוררים בקהילה במטרה לאפשר לכל אדם חיים עצמאיים ונורמטיביים לפי יכולתו. הליווי במסגרת כולל ליווי של עו"ס הכולל שיחות שבועיות טיפוליות ותיאום טיפול  וכן מדריך/ה אישי לכל דייר.

הליווי מותאם אישית לכל דייר, עם כל דייר נבנית תוכנית שיקום אישית לפי צרכיו ורצונותיו, ומכוונת למימוש רצונותיו ושאיפותיו הייחודיים של כל דייר.

הליווי מתבצע במקום ובזמנים התואמים את רצונו של הדייר. מספר הפגישות עם המדריך/ה תואמים את החלטת ועדת סל שיקום. המסגרת מתנהלת על פי עקרונות ההחלמה תוך מתן כבוד לדייר, תחושת הדדיות, שיתוף ושותפות. המסגרת עובדת תוך שימת דגש על כוחותיו ויכולותיו של האדם, ומספקת מענה ייחודי ויצירתי לכל דייר

חזון היחידה אותה אני מנהלת נכתב במשותף עם הדיירים והצוות וזהו לשונו:

" דיור מוגן ק.ט.ב ירושלים יהווה מקור תמיכה וצמיחה לדייריו וישמש כגשר להשתלבות בקהילה. הדיור המוגן יפעל מתוך ערכים של כבוד ושותפות וברוח ערכי השיקום וההחלמה.

אנו, צוות הדיור המוגן  נקשיב לצרכיהם, ורצונותיהם הייחודיים של הדיירים, נפעל מתוך אחריות, קבלה, וכבוד לקידום הדיירים ולחיזוק תחושת המסוגלות. נפעל למען קידום עצמאותו של כל דייר מתוך אמונה ביכולותיו ובכוחותיו. נלווה את הדיירים באופן המותאם אישית לכל דייר להגברת רווחה אישית ואיכות חיים.

עבודתנו עם ומול הדיירים תהיה בדיאלוג מתמיד ובשקיפות בכל הנושאים הנוגעים להיבטים חברתיים ואישיים של הדייר.  אנו מאמינים בנתינת הזדמנות אמתית לשיקום עם כל דייר אשר מביע רצון לכך גם כאשר הדבר מצריך גמישות, סבלנות, ועבודה קשה.

אנו מאמינים כי השינוי הינו תהליך ארוך ולעיתים גם קשה עם עליות ומורדות ולכל אדם מגיעה ההזדמנות לחיים עצמאיים בקהילה כאשר הוא מוכן להתאמץ לשם מטרה זו. "

הייחודיות של דיור מוגן בירושלים ק.ט.ב מתבטאת בכך, שאנו עוסקים בבחינת דרכים לשילוב חברתי וקהילתי של הדיירים אותם אנו מלווים. אנו עסוקים בבניית פרויקטים שונים שנועדו לחבר בין אנשים ולהפחית את תחושת הבדידות.

 

הצוות שלנו מורכב מ 5 עובדים ועובדות סוציאליים, וכ 11 מדרכי שיקום.

פגישות לצורך בדיקת אפשרות להצטרף לדיור, ניתן לקיים עם אפרת אלון, מנהלת המסגרת בטלפון: 052-5064862

efratosh84@gmail.com

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם: