הוסטל בתל אביב חזקיהו

הוסטל בתל אביב חזקיהו הינו הוסטל משפחתי הממוקם בשכונת שפירא בדרום תל אביב. סביבת ההוסטל מאוד נוחה ונגישה לכל צורך ואנו זוכים לשיתוף פעולה גבוה מצד השכנים ותושבי השכונה כולה. ההוסטל מסווג כהוסטל משולב (כוללני ומתגובר), ממוצע הגילאים הינו כ-50. ההוסטל מחולק לארבע דירות מגורים כאשר כל דירה מכילה בין 4-6 דיירים (דירות מופרדות לנשים ולגברים), בכל אחת מהדירות ישנו איש צוות קבוע אחראי.

השאיפה שלנו היא להחזיר לכל אחד מדיירי ההוסטל בתל אביב את יכולת השליטה בחייו. לאור כך, הדיירים לוקחים חלק פעיל בחייהם בהוסטל ושותפים להחלטות רבות בקביעת המדיניות של המסגרת. הדיירים מקבלים את כל הליווי הנדרש ויחד עם זאת, הם אלו שאחראים על חייהם- קביעת תפריט מזון שבועי, בישולים, ניקיונות, בחירת פעילויות פנאי ועוד.

בהוסטל בתל אביב חזקיהו, קיימת מסגרת שבועית אשר מאפשרת לכל אחד מהדיירים למצוא תחום שמתחבר אליו. בשעות היום הדיירים עובדים במסגרות שונות בהתאמה ליכולותיהם ולצרכיהם.

לאור השונות בין האנשים, אנו עושים התאמה לצרכיו האישיים של כל אחד מדיירי ההוסטל. העבודה נעשית הן ברמה הפרטנית והן ברמה הקבוצתית.

מצ"ב חזון המסגרת לשנת 2016 שנקבע בשותפות עם דיירי ההוסטל:

"הוסטל חזקיהו יהווה בית חם עבור דייריו, תוך חיזוק תחושת הביטחון והמשפחתיות.

דיירי ההוסטל ישאפו לחיי עצמאות וחופש בחירה, יאמצו ערכי סובלנות, כבוד ואמפתיה תוך שמירה על האני הפנימי שלהם. הדיירים יתקשרו אחד עם השני מתוך קבלה ורצון לצמוח יחד ובנפרד עבור הווה ועתיד טובים יותר.

צוות ההוסטל יעבוד יחד עם הדיירים בשיתוף ותוך הגברת האמונה והתקווה. הצוות יפגין אכפתיות וילווה בהגשמת חלומותיהם ומטרותיהם האישיות של הדיירים".

 

הנכם מוזמנים להגיע ולהתרשם ממרכז חזקיהו הוסטל בתל אביב שכונת שפירא.

בת-חן גבע גורביץ', עו''ס

מנהלת ההוסטל

bathen.geva@gmail.com